Day: Czerwiec 3, 2020

Pomysł na wakacyjne zabawy

Wakacje to czas radości i wielkiego uśmiechu. Po wielu miesiącach nauki dzieci mają w końcu wolne od szkoły. Rodzice cieszą się, że już nie muszą każdego dnia siedzieć z dzieckiem nad książkami. Teraz czas na to, aby korzystać z letniej aury i pięknej pogody. Warto spędzać czas na świeżym powietrzu, gdzie można zawsze się fantastycznie bawić. W wymyślaniu kreatywnych zabaw rodzicom i dzieciom pomogą zabawki do ogrodu, które niekoniecznie muszą zajmować dużo miejsca (https://www.taniaksiazka.pl/zabawki-wedlug-wieku-zabawki-ogrodowe-c-11896_11901.html). Jakie zabawy można wymyślić, aby wszyscy z wielką przyjemnością angażowali się do wspólnego spędzania czasu.

Stare, ale bardzo jare

Kto nie grał w dawnych czasach w ciuciubabkę? Wszyscy rodzicie doskonale pamiętają tą zabawę, ponieważ nie raz mieli przyjemność grania w nią ze swoimi rodzicami lub paniami w przedszkolu/szkole podstawowej. W czasach dawnych nie mieliśmy dostępu do internetu oraz do wielu innych wynalazków, dlatego więcej czasu spędzaliśmy na dworze. Tego samego musimy koniecznie nauczyć nasze dzieci. Czas więc na klasyczną zabawę w ciuciubabkę. Jedna osoba staje w kółku i przewiązuje się jej oczy opaską. Reszta uczestników zabawy staje dookoła niej . Zabawa polega na tym, aby osoba z przewiązanymi oczami kogoś złapała i poznała kto to jest. Jeżeli jej się to uda, to następuje zamiana ciuciubabki.

Gra w klasy – to kolejna stara, ale bardzo jara gra. Do rozpoczęcia gry wystarczy tylko kawałek kredy i wolna płyta chodnikowa lub ulica, gdzie można narysować planszę. Wzór planszy bez problemu można znaleźć w sieci. Jej narysowanie nikomu nie powinno sprawiać żadnych problemów. Potem wystarczy tylko kamień i umiejętność skakania na jednej lub na dwóch nogach. Wszystko zależy od tego, jakie zasady ustalą uczestnicy gry. Mówi się, że gra w klasy to przeżytek. Wcale, że nie, bo dzisiaj nadal wiele osób gra w klasy i doskonale się przy tym bawi.

Na świeżym powietrzu

Mówi się, że przy dużym wietrze nie ma co robić na dworze z dziećmi. Wręcz przeciwnie. Jeżeli ma się w domu latawiec, to taką aurę koniecznie trzeba wykorzystać do wspólnego puszczania latawców. Najlepiej jeżeli każdy członek rodziny będzie miał swój latawiec, dzięki czemu nikt nie będzie kłócił się o dostęp do niego. Latawce można dzisiaj kupić w wielu sklepach. Dla młodszych dzieci przydadzą się te, które mają bajkowe wzory, dzięki czemu zabawa będzie jeszcze lepsza i przyjemniejsza. Należy pamiętać o tym, że latawiec musi być solidnie trzymany, aby żaden wiatr nie chciał go dziecku porwać.

Okrąg zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com