Dzień Pluszowego Misia

W listopadzie swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś.
,, Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.
Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.’’
W przedszkolu święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi swojego najmilszego misia.
Naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów Wszystkie dzieci wyrecytowały wiersz o tym jaki jest miś. Następnie zaprezentowały swoje misie . Wesoło pląsały przy misiowych piosenkach, oglądały bajki o pluszakach oraz wykonały piękne prace plastyczne. Każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie z największym pluszowym misiem, który przybył do naszego oddziału przedszkolnego z naszą koleżanką Alą.